Treningi Mieczem Świetlnym

Posted on 16 lutego, 2020 by - Blog

rycerz jedi

Kto z nas po obejrzeniu Gwiezdnych Wojen (org. Star Wars) choć raz nie rozmarzył się o walce mieczem świetlnym. Co by o tej serii nie mówić to trzeba przyznać, że koncept George Lucasa na stałe już wszedł do naszej kultury i bardzo często w filmach tuż obok laserowych karabinów pojawiają się wykonane w tej technologii miecze lub ostrza. Nie ukrywamy, że bardzo nas cieszy, że broń biała wedle scenarzystów nie odejdzie całkiem w zapomnienie wraz z rozwojem technologii:) Ale zostawmy już kinematografię i powiedźmy sobie szczerze, że film to tylko film a zawsze lepiej niż siedzieć przed telewizorem i kibicować rycerzom Jedi jest się samemu poruszać i  poćwiczyć, a od lutego i my mamy specjalną ofertę dla fanów mieczy świetlnych:D

Dzięki współpracy z Akademią SaberArts serdecznie zapraszamy na treningi z mieczem świetlnym. Co ważne na pierwszych zajęciach nie trzeba mieć własnego miecza wystarczy tylko mieć strój sportowy, buty na zmianę i dobre chęci. Instruktorzy udostępnią miecz i wprowadzą w bogaty zawierający ponad 150 technik system walk – jesteśmy pewni, że będzie to nie lada gratka nie tylko dla miłośników kultowej sagi.

Jeżeli potrzebujecie jeszcze zachęty to zwróćcie uwagę jak rewelacyjnie wyglądają miecze, których będziemy używali na treningach!

lightsaber

 

Powyższe miecze są produkcji Ultra Sabers. Wykonane z twardego plastiku i aluminium pozwalają swobodnie trenować walkę. Pamiętajmy jednak że w odróżnieniu od pozostałych typowo sportowych treningów w Centrum Dawnych Sztuk Walk  te treningi będą miały bardziej choreograficzno-pokazowy charakter. Na tych zajęciach to nie siła a płynność wykonywanych technik będzie ważniejsza. Dużą zaletą broni od tego producenta jest łatwa wymiana ostrza dzięki czemu gdyby jednak doszło do uszkodzenia to tanim kosztem można naprawić miecz.

Specyfikacja powyższych mieczy:

Czerwony miecz świetlny – model Graflex SE cena 353 USD na Amazon. Miecz z modułem dźwiękowym.

  • Waga: 830 gr
  • Długość całkowita: 113 cm
  • Długość rękojeści: 27 cm
  • Długość klingi: 86 cm

Niebieskie miecz świetlny – model Intiatie LE v4 cena 138 USD na Amazon

  • Waga 653 gr
  • Długość całkowita: 110 cm
  • Długość rękojeści: 25 cm
  • Długość klingi: 85 cm

Jedna rzecz to treningi ale druga to, że wraz z lutym naszą ofertę pokazową i eventową rozszerzamy o profesjonalne pokazy choreograficzne z walkami na miecze świetlne oraz zaczęliśmy już pracować nad grą LARP w ramach chamberów w CDSW.

Zapraszamy do uczestniczenia! Naprawdę warto!