LARP

Co to jest LARP?

LARP czyli Live Action Role-Playing to niezwykła forma rozrywki, w której granice między rzeczywistością a wyobraźnią zacierają się tworząc niepowtarzalne w pełni immersyjne doświadczenie. Dzięki zastosowaniu kostiumów, rekwizytów i własnych umiejętności, LARP pozwala na pełne zanurzenie się w wykreowany świat, stając się tym samym niezapomnianą przygodą dla wszystkich miłośników kreatywnej rozrywki.  W zależności od scenariusza uczestnicy wcielają się w postacie z różnorodnych światów zaczynając od fantastycznych krain po epoki historyczne czy odległą przyszłość. Odkryjcie razem z nami tę pasjonującą formę gry, gdzie tylko wasza wyobraźnia stanowi granicę!

Nasze gry LARP

W CDSW dzięki współpracy z „LARP-y Biały Gryf” w każdym roku rozgrywamy wiele własnych gier. Dzielimy je na dwie główne kategorie:


CHAMBERY

„ZAPOMNIANE KARCZMY”

Gry przygotowane do rozgrywania na naszej sali. Dzięki bogatemu magazynowi scenograficznemu w kilkanaście minut odmieniamy salę nie do poznania, która po wygaszeniu świateł zmienia się w pełną życia karczmę.

Aktualne scenariusze:

  • „Czarny Las” – czyli opowieść o strachu, śmierci i tajemnicy. Gra na 10 osób
  • „Wieczny Ogień” – czyli opowieść o pogardzie, rasizmie i karze. Gra na 10 osób
  • „Wojny kupieckie” – czyli opowieść o negocjacjach, zdradach, ukrytych marzeniach gra na 15 osób będąca idealnym wstępem do LARP dla osób początkujących
  • „Kolejny rejs” – czyli opowieść marynarskiej karczmie w świecie warhammera. Gra przygotowana na 15 osób.
  • „V” – Współczesna opowieść z motywem wampirycznym w tle – Tajemnica, groteska, wino… . Gra dla 15 graczy


TERENOWE

” TAJEMNICE VELEN”

Velen to obecnie ziemia niczyja. Ten północno-zachodni region Temerii ze stolicą w Gors Velen ucierpiał podczas III Wojny Północnej. Przeżycie na ziemiach spustoszonych przez wojska Nilfgaardu nie jest łatwe, ale nie niemożliwe. Wola życia w mieszkańcach Velen jest silna, a nadzieja na lepsze jutro umiera ponoć ostatnia. Mieszkańcy niewielkiej wsi Zalesie żyli w izolacji przez wiele pokoleń, radząc sobie własnymi metodami z przeciwnościami losu. Od zawsze utrzymywali wymianę handlową z okolicznymi wsiami. Handlowali suszonymi rybami, rzadkimi ziołami, które znaleźć można było na bagnach oraz skórami zwierząt. W zamian otrzymywali zboża i inne produkty, których nie mogli sami wytworzyć. Szczęśliwie dla mieszkańców mała wioska położna na bagnach nie miała żadnego strategicznego znaczenia dla ścierających się armii. Ponadto dojście do wsi wymagało znajomości znanych tylko lokalnym mieszkańcom bezpiecznych ścieżek, a im nieśpieszno było do dzielenia się tą informację z obcymi. Chociaż koszmar wojny ominął wieś to i tak jej skutki dotknęły mieszkańców. Jakiś czas temu kupcy z Zalesia wrócili do domów z ponurymi wieściami. Większość okolicznych osad spalono, a nad nielicznymi ocalałymi wisiało widmo głodu lub śmierci z rąk najeźdźców. Pomimo obaw mieszkańcy Zalesia postanowili udzielić schronienia tym którzy tego potrzebowali, wszak wiele z tych osób było dalekimi krewnymi Zalesian. „Krew nie woda”, a rodzinie w potrzebie pomocy nie godzi się odmówić. Dla nowoprzybyłych Zalesie miało stać się nowym domem i schronieniem, które pozwoli im przetrwać wojenną zawieruchę. W zamian za to muszą jednak zaakceptować zasady, których przestrzegają zabobonni mieszkańcy wioski na bagnach.


LARP „Tajemnice Velen” to scenariusz, w którym gracze wcielą się w mieszkańców i gości wsi Zalesie. W obliczu okrucieństw przyniesionych przez wojnę mieszkańcy Velen decydują się na połączenie sił, by przeżyć w tych trudnych czasach. LARP osadzony jest w wiedźmińskim uniwersum – mrocznym i ponurym świecie, w którym prości ludzie próbują przeżyć za wszelką cenę. To historia osadzona w trudnych czasach, gracze będą musieli znaleźć sposób na to, by dogadać się z sąsiadami niezależnie od wcześniejszych zatargów i skrywanych tajemnic.


Jak się przygotować do LARP -a z CDSW?

Jeżeli po raz pierwszy chcesz spróbować swoich sił w LARP-owaniu ale nie wiesz jak się za to zabrać to nie martw się. Pomożemy! Zaczynając od rad jak grać po wsparcie naszym magazynem kostiumowym. Mamy w nim ponad 200 elementów, z których łatwo możemy przygotować kreację na każdą osobę.

  • Dla członków CDSW wsparcie strojowe do chamberów jest za darmo.
  • Dla osób spoza klubu cena zależna od rozbudowania stroju, zaczyna się od 30 pln

Najbliższe LARP -y CDSW

WARSZAWSKA SOBOTA LARPOWA

25.05.2024

TAJEMNICE VELEN

30.08.2024

Chcecie kupić swoje własne stroje i sprzęty?

Koniecznie sprawdźcie naszych partnerów:

5 ŻYWIOŁÓW

Największy sklep z rekwizytami i strojami LARP dostępnymi od ręki. Pamiętajcie o zniżce klubowej.

INNA REK ATELIER

Krawiectwo miarowe – stwórz strój o jakim marzysz. Klubowicze mogą liczyć na szybkie terminy.

Dwa razy w roku organizujemy na sali otwarte kiermasze LARP. Warto przyjść, gdyż można na nich kupić wiele rzeczy w okazyjnych cenach.

Centrum Dawnych Sztuk Walk
ul. Kolejowa 8c
01-210 Warszawa
Telefon:
+48 664 835 379
Email:
kontakt@cdsw.pl