LARP

Co to jest LARP?

LARP czyli Live Action Role-Playing to niezwykła forma rozrywki, w której granice między rzeczywistością a wyobraźnią zacierają się tworząc niepowtarzalne w pełni immersyjne doświadczenie. Dzięki zastosowaniu kostiumów, rekwizytów i własnych umiejętności, LARP pozwala na pełne zanurzenie się w wykreowany świat, stając się tym samym niezapomnianą przygodą dla wszystkich miłośników kreatywnej rozrywki.  W zależności od scenariusza uczestnicy wcielają się w postacie z różnorodnych światów zaczynając od fantastycznych krain po epoki historyczne czy odległą przyszłość. Odkryjcie razem z nami tę pasjonującą formę gry, gdzie tylko wasza wyobraźnia stanowi granicę!

Nasze gry LARP

W CDSW dzięki współpracy z „LARP-y Biały Gryf” w każdym roku rozgrywamy wiele własnych gier. Dzielimy je na dwie główne kategorie:


CHAMBERY

„ZAPOMNIANE KARCZMY”

Gry przygotowane do rozgrywania na naszej sali. Dzięki bogatemu magazynowi scenograficznemu w kilkanaście minut odmieniamy salę nie do poznania, która po wygaszeniu świateł zmienia się w pełną życia karczmę.

Aktualne scenariusze:

  • „Czarny Las” – czyli opowieść o strachu, śmierci i tajemnicy. Gra na 10 osób
  • „Wieczny Ogień” – czyli opowieść o pogardzie, rasizmie i karze. Gra na 10 osób
  • „Wojny kupieckie” – czyli opowieść o negocjacjach, zdradach, ukrytych marzeniach gra na 15 osób będąca idealnym wstępem do LARP dla osób początkujących
  • „V” – Współczesna opowieść z motywem wampirycznym w tle – Tajemnica, groteska, wino… . Gra dla 15 graczy


TERENOWE

” MIĘDZY POLEM A LASEM”

Gra odbywa się w zaprzyjaźnionym grodzie słowiańskim pod Lublinem. Gracze wcielają się w mieszkańców wsi na temersko-redańskim pograniczu. Problemy zwykłych ludzi przeplatają się z wielką historią, tworząc niezapominane opowieści. W tym scenariuszu gracze mają realny wpływ na losy wsi i jej mieszkańców. Jest to gra cykliczna (organizowana 2 razy w ciągu roku) w której gracze mogą rozwijać i kontynuować swoje postacie…o ile ich wcześniejsze decyzje nie doprowadzą do śmierci granej postaci.

Aktualnie po 3 odcinkach historia wsi Wilcze Doły po pladze szczurów i wielkim głodzie dobiegła końca a w tym roku rozpoczynamy nową opowieść. Co to będzie za wieś i z czym będzie się borykała dowiecie się już w maju.


Jak się przygotować do LARP -a z CDSW?

Jeżeli po raz pierwszy chcesz spróbować swoich sił w LARP-owaniu ale nie wiesz jak się za to zabrać to nie martw się. Pomożemy! Zaczynając od rad jak grać po wsparcie naszym magazynem kostiumowym. Mamy w nim ponad 200 elementów, z których łatwo możemy przygotować kreację na każdą osobę.

  • Dla członków CDSW wsparcie strojowe do chamberów jest za darmo.
  • Dla osób spoza klubu cena zależna od rozbudowania stroju, zaczyna się od 30 pln

Najbliższe LARP -y CDSW

WOJNY KUPIECKIE

06.04.2024

MIĘDZY POLEM A LASEM – SANDBOX LARP

24.05.2024

Chcecie kupić swoje własne stroje i sprzęty?

Koniecznie sprawdźcie naszych partnerów:

5 ŻYWIOŁÓW

Największy sklep z rekwizytami i strojami LARP dostępnymi od ręki. Pamiętajcie o zniżce klubowej.

INNA REK ATELIER

Krawiectwo miarowe – stwórz strój o jakim marzysz. Klubowicze mogą liczyć na szybkie terminy.

Dwa razy w roku organizujemy na sali otwarte kiermasze LARP. Warto przyjść, gdyż można na nich kupić wiele rzeczy w okazyjnych cenach.

Centrum Dawnych Sztuk Walk
ul. Kolejowa 8c
01-210 Warszawa
Telefon:
+48 664 835 379
Email:
kontakt@cdsw.pl