Ozonowanie, pranie i wietrzenie – kilka słów jak dbać o sprzęt treningowy

Zachęcamy uczestników naszych treningów do dodatkowego opancerzania. Nie tylko pomaga to uniknąć siniaków ale przede wszystkim zbliża walki na miękko do walk w prawdziwych zbrojach stalowych. Osoby, które dopiero po latach zakładają po raz pierwszy dodatkowe ochraniacze często są zaskoczeni, że część technik przestaje działać a inne stają się skuteczniejsze. Używanie przeszywalnic, ochraniaczy łydek, przedramion i łokci jest też wskazane dla uczestników treningów Miecza Długiego i WTR Poziomu średnio-zaawansowanego i jest obowiązkowe dla uczestników WTR – Profight.

Czyszczenie

Pamiętajmy jednak o tym, że te wszystkie rzeczy dla komfortu innych uczestników jak i własnej higieny wymagają regularnego czyszczenia. Podstawowe czynności o jakich musimy pamiętać to:

  • Suszenie – Obowiązkowo po treningu należy wszystko rozwiesić i wysuszyć. Zostawienie sprzętów w torbie w samochodzie spowoduje rozwój pleśni i grzybów co skutkuje trwałym uszkodzeniem sprzętu.
  • Pranie – Wszystkie rzeczy od ochraniaczy materiałowych histfence, przez przeszywlanice po rękawice hokejowe można prać. Oficjalnie tylko ręcznie ale przyznamy się, że rzeczy klubowe są prane w 60 st. w pralce. Jeżeli boicie się eksperymentów to zachęcamy do pranie ręczne w misce z wodą z płynem do prania.

Dodatkowo od czasu do czasu warto pomyśleć o:

  • Spryskiwanie płynem do dezynfekcji – Choć używanie płynów do dezynfekcji może uszkodzić tkaninę to nasi trenerzy używają i ich sprzęty działają.
  • Ozonowanie – Ozonowanie zabija grzyby i pleśń co stanowi świetny sposób na nieszkodliwy sposób pozbycia się smrodu za sprzętów. Jest to też świetne rozwiązanie dla uczestników treningów zbrojnych bo pozwala utrzymać higienę stalowanych rękawic i hełmów bez konieczności ich czasochłonnego wypruwania.

OZONOWANIE w CDSW

Od kwietnia 2024 CDSW prowadzi usługę ozonowania sprzętów treningowych i zbroi. W cenie 30 PLN za wkład możecie zostawić swój sprzęt. Zostanie on poddany dwukrotnemu godzinnemu cyklowi ozonowania dzięki czemu powinno się zapobiec zapachowi i rozwojowi grzybów. Na pewno odczujecie różnicę!

Centrum Dawnych Sztuk Walk
ul. Kolejowa 8c
01-210 Warszawa
Telefon:
+48 664 835 379
Email:
kontakt@cdsw.pl