Trening rycerski – fascynujący sport, który poprawi Twoją wydolność, wzmocni siłę i nauczy Cię podstaw walki

Jeszcze 5 lat temu wzbudziłbyś u znajomych podziw, mówiąc, że trenujesz crossfit. Albo, że chodzisz na krav magę albo tajski boks. Dziś już na nikim nie robi to wrażenia. Ale co powiesz, na całkowicie nowy, dający prawdziwego adrenalinowego kopa trening rodem ze średniowiecza? Wyobraź sobie siebie stojącego z mieczem naprzeciwko drugiego zawodnika. Rozpoczyna się walka, w której wygra najlepszy. Czujesz te emocje?

Rycerskie pojedynki to potężna dawka adrenaliny

Sport jak każdy inny, jednak ma w sobie coś pociągającego. Kto spróbował raz treningu rycerskiego wie, że pojawi się na nim po raz kolejny. Bo to, co odróżnia sparingi rycerskie od treningów na siłowni czy w crossfitowym boksie, to wyjątkowa atmosfera łącząca w sobie przeszłość z teraźniejszością. Zawsze chciałeś poczuć jak to jest być rycerzem? Trening walki mieczem to ciekawa alternatywa dla znanych sportów walki. To duża dawka adrenaliny, wzmocnienie ciała, poprawa kondycji i wydolności.

Sparing w średniowiecznym stylu bez przygotowania

Wydaje się, że taki rycerski trening wymaga dużej inwestycji w sprzęt i wcześniejszego sportowego obycia. Nic bardziej mylnego! Na zajęcia może przyjść każdy bez względu na wiek (są też specjalne dziecięce treningi) i stopień zaawansowania. W trakcie treningów będziesz uczył się fechtować specjalnym miękkim sprzętem, na którym trenują również profesjonalni rycerscy zawodnicy. Poczujesz adrenalinę i poznasz smak walki, która skończy się tylko kilkoma małymi siniakami (jeśli dojdzie do naprawdę ostrego starcia). Nie doznasz kontuzji jak na krav madze, judo czy boksie. Rycerskie pojedynki potrafią wyglądać niebezpiecznie, ale dzięki dobrej ochronie ciała, ryzyko kontuzji jest niewielkie.

Trening rycerski dla zdrowia

Walka mieczem wymaga od zawodników wytrzymałości, dobrej kondycji i siły. O nic nie musisz się jednak martwić. Ucząc się fechtunku, będziesz pracować nad swoją formą. Na ćwiczenia na siłowni możesz wcale nie mieć ochoty. Ale treningi rycerskie to zupełnie coś innego. Nawet jeśli trudno zmobilizować Ci się do regularnego uprawiania sportów, na zajęcia walki mieczem nie będziesz mógł się doczekać. Bo tam będzie czekał na Ciebie zupełnie inny świat niż ten znany Ci w pracy czy klubie sportowym.

Zastanawiasz się jeszcze, czy spróbować tego fascynującego sportu? W Centrum Dawnych Sztuk Walk nic nie ryzykujesz, bo pierwsze zajęcia masz za darmo. I nawet jeśli ta forma aktywności Ci się nie spodoba (a gwarantujemy, że będziesz się doskonale bawić), nie stracisz ani grosza.

To co? Gotowy na nową przygodę?

Centrum Dawnych Sztuk Walk
ul. Kolejowa 8c
01-210 Warszawa
Telefon:
+48 664 835 379
Email:
kontakt@cdsw.pl