Treningi rycerskie dla dzieci – dlaczego warto wybrać tę aktywność?

W Polsce co 5 uczeń ma problem z nadwagą. Dzieci i młodzieży ważącej ponad normę przybywa każdego roku i wygląda na to, że w kolejnych latach ten trend się utrzyma. Specjaliści biją na alarm, bo nadwaga i otyłość prowadzą do poważnych chorób, które pogarszają jakość życia i skracają jego długość. Czas więc zabrać się za ratowanie własnych dzieci i znaleźć dla nich aktywność, która przerodzi się w pasję na lata.

Treningi rycerskie to nie tylko sport, ale fascynująca pasja

Dzieciaki trudno oderwać od komputerów i telewizji. Zaciekawić ich inną formą aktywności niż tą cyfrową. Po co wychodzić z domu na jakiekolwiek zajęcia, męczyć się, skoro gra może zaoferować  ciekawy świat pozbawiony problemów i niewygodnych interakcji z innymi ludźmi? Miłość do sportu zaszczepiamy w dzieciach od urodzenia. A jeśli chcemy je zachęcić do ruchu dopiero w wieku szkolnym, może okazać się to kłopotliwe. Bo młodzież nie lubi wysiłku.

Ale co, gdyby zaproponować im aktywność odmienną od znanych do tej pory? Taką niecodzienną, którą mogliby pochwalić się wśród znajomych ze szkoły?

Tyją przede wszystkim chłopcy (choć problem otyłości dotyczy również dziewczynek). Dlatego koniecznie trzeba wyciągać dzieciaki z domu. A żeby obudzić w nich zainteresowanie, zabierzmy je na trening rycerski. Bo to nie tylko fascynujący sport, podczas którego dzieciaki ćwiczą sprawność i koordynację oraz uczą się zapasów, szermierki i sztuk walki. To również styl życia i okazja do spotkania z rówieśnikami.

Trening rodem ze średniowiecza rozwija umiejętności społeczne

Podczas zajęć rycerskich dzieciaki mogą stać się tacy, jak bohaterowie ich ulubionych gier. Który z chłopców nie marzy, żeby powalczyć mieczem? Treningi w grupie uczą współdziałania, a dzieciaki muszą dobrze siebie nawzajem poznać, żeby wspólnie odnosić sukcesy. Dlatego nie tylko spędzają czas, ruszając się, ale też rozwijają ważne w życiu umiejętności społeczne. W okresie dorastania młodzież potrzebuje poczucia przynależności. Treningi rycerskie budują tę przynależność, dzięki dodatkowym wspólnym rozrywkom. Dzieciaki spotykają się na grillach, bitwach nerf, pokazach rycerskich i wyjeżdżają na obozy letnie.

Trening rycerski – czy mogę sobie na to pozwolić?

Pierwszy trening w Centrum Dawnych Sztuk Walki jest darmowy. Każde dziecko może więc bez żadnych kosztów sprawdzić, czy podoba mu się ta aktywność. Zajęcia odbywają się w 3 grupach wiekowych, a przygodę ze średniowiecznymi walkami mogą rozpocząć już nawet 4-latki. W najstarszej grupie trenuje młodzież od 13. do 17. roku życia. Zapisując dziecko na zajęcia, nie musimy od razu inwestować w drogi sprzęt. Wszystkie ochraniacze, miecz oraz tarczę można wypożyczyć w klubie przed treningiem. Nie ma więc ryzyka, że kiedy dziecko po kilku wizytach w CDSW zrezygnuje z nowego sportu, stracimy pieniądze wydane na wszystkie sportowe akcesoria.

Trenując sporty dawne, nasze dziecko może budować swoją wytrzymałość, sprawność i poprawiać koordynację. Zdobywa też ważną umiejętność pracy w grupie, uczy się honorowej walki i poznaje dawne dzieje.

Sprawdź nasz grafik i rozpocznij ze swoim dzieckiem przygodę jego życia https://cdsw.pl/#!/treningi.  

Centrum Dawnych Sztuk Walk
ul. Kolejowa 8c
01-210 Warszawa
Telefon:
+48 664 835 379
Email:
kontakt@cdsw.pl